Duolingo

Duolingo – výuka jazyků zdarma

Hledáte možnost jak se učit jazyky bez placení? Pak určitě vyzkoušejte – Duolingo komunitní projekt zaměřený na výuku jazyků zdarma. Duolingo jsem objevil teprve nedávno ale hodně mě oslovilo, protože tento u nás zatím ne moc známý projekt má obrovský potenciál. Duolingo je totiž něco jako Wikipedie pro výuku jazyků u které kurzy tvoří a upravují sami uživatelé.

Nemusíte se ale bát, že jsou kurzy nekvalitní. Podobně jako u Wikipedie podléhají kurzy přísným pravidlům kontrole nejen samotnými tvůrci, ale i uživateli, kteří danou lekci studií. V současnosti je v češtině dostupný jen kurz angličtiny. Opravdové možnosti Duolinga ale prozatím prozkoumají jen ti, kteří už anglicky umí, pro ně jsou dostupné kurzy pro všechny hlavní světové  jazyky a připravují se další (například i Klingonština :)).

 

Jak probíhá výuka na Duoligu

Práce s Duolingem se hodně podobá hraní počítačové hry. Začínáte pěkně od začátku a postupně se propracujete ke stále složitějším tématům. Za absolvované lekce pak získáváte zkušenostní body, které určují váš postup a také speciální měnu Lingoty. Za ty můžete pak nakupovat ve speciálním obchůdku bonusové lekce, nebo si pořídit různé výhody. K dispozici je také webová aplikace pro mobily, díky které můžete procvičovat kdekoli. Mobilní aplikace dokáže taky upozornit, že je čas na procvičování, což je funkce, kterou hodně oceňuji :).

Uživatelské prostředí Duolingo
Uživatelské prostředí Duolingo je příjemné přehledné a motivující.

Výuka je rozdělena do mnoha kapitol a kurz je koncipován tak, abyste se po jeho absolvování plynule domluvili anglicky. Postupně vám tak stoupá ukazatel „plynulé komunikace v daném jazyce„.  Duolingo udává, že za 36 hodin strávených v jejich kurzech zvládnete stejné učivo jako za jeden semestr na univerzitě. Při výuce si můžete nastavit denní cíl podle zamýšlené intenzity studia a stránka vás pak motivuje získáním bonusových lingotů za jeho dodržování.

Nezbytnou součástí denní výuky je i opakováni a procvičování slovní zásoby, pro které můžete každý den absolvovat cvičeni s posledním probíraným tématem (tlačítko posílit dovednosti vlevo dole). Ukázka cvičení na duolingu

Výuka probíhá formou několika druhů cvičení – překlad vět, psaní podle poslechu, doplňování slov a další. U každém výukovém okruhu musíte odpovídat na zadané otázky a podle úspěšnosti odpovědí se buď přiblížíte k absolvování lekce nebo se váš postup zpomalí. Do nových cvíčení jsou pak přidávána slovíčka z předchozích lekcí, takže dochází k neustálemu opakování.

Jednotlivé okruhy cvičení můžete ale také přeskakovat vyplněním souhrného testu. Díky tomu se nemusíte zdržovat tím co již umíte.

 

Výuka s přáteli

Na rozdíl od běžného výukového softwaru můžete v Duolingu také soupeřit s přáteli. Tuto funkci zatím nemám vyzkoušenou, ale může být zajímavá. Přátele můžete pozvat mailem, pomocí Facebooku nebo je vyhledat přímo na Duolingu. Pokud máte zájem, můžete si přidat i mě pod nickem JakubOnder1.

Aplikace pro mobily

Duolingo lze používat i v mobilu, bohužel ale musíte být stále připojeni k internetu, což může zbytečně vysávat data, ale třeba pro zabíjení dlouhé chvíle cestou do práce nebo školy je naprosto ideální.

 

Osobní zkušenost

Na Duolingo jsem narazil víceměné náhodou a prakticky hned mě chytlo a zatím nepustilo. Studuji základní kurz angličtiny pro česky mluvící a také němčinu pro anglicky mluvící. Ke studiu využívám počítač i mobilní aplikaci u které mi ale vadí nutnost být neustále online. Jinak k tomuto projektu nemám žádné výhrady a myslím že až v budoucnu přibydou i další jazyky stane se velice oblíbenou službou.

výuka jazyků duolingo
Přejít na Duolingo

Další jazykové kurzy na online kurzech zdarma

Kromě Duolinga jsem zde kdysi psal i o bezplatných kurzech společnosti Langmaster více na tomto článku o bezplatné výuce jazyků a dále jsem pak sepsal zajímavé zdroje pro výuku angličtiny pro nejmenší.

Autor příspěvku: admin

4 komentáře: „Duolingo – výuka jazyků zdarma

  […] Aplikace je dostupná na mobil i počítač, svůj postup můžete sledovat na každodenní bázi a jednotlivé lekce studovat například při cestě do školy. Zde si můžete přečíst podrobnou recenzi. […]

  RodrigoShiep

  (14.10.2018 - 7:55)

  Hello. And Bye.

  sergeivog

  (30.11.2018 - 6:15)

  Детективное агенство, лучшие цены, полный спектр услуг.

  Берем оплату только за сделанную работу, имеем огромный опыт, не нарушаем сроки, имеем огромный спектр возможностей и связей, в этом мы лучшие.

  Список наших услуг:

  Семейные

  -Выявление факта супружеской неверности
  -Проверка интернет-измен
  -Сбор информации на будущего жениха/невесту
  -Наблюдение за подростком, установление круга общения и досуга, выявление проблем наркомании и аморального образа жизни.
  -Проверка няни ребёнка
  -Розыск отцов, алиментщиков
  -Розыск пропавших родственников и родственников с которыми утеряна связь
  -Розыск пропавших детей
  -Выявление амурных аферистов и мошенников

  Услуги для частных лиц

  -Любая информация из МВД, ГИБДД, Налоговой, ФССП, ФМС, Банков и Сотовых операторов.
  -Определение местоположения человека по мобильному или
  -Информационное досье
  -Установление факта слежки
  -Контроль телефона
  -Проверка образа жизни человека
  -Проверка алиби
  -Розыск пропавших людей
  -Розыск должников и их имущества
  -Расследование преступлений
  -Взломы и архивы переписок Вконтакте, других соцсетей, почт.
  -Детализации телефонных разговоров и смс
  -Уничтожение компромата и негатива в интернете (Эксклюзив)
  -Дискредитация личности (Эксклюзив)

  Услуги для бизнеса и юридических лиц

  -Выявление коммерческого шпионажа
  -Проверка контрагентов и партнеров
  -Конкурентная разведка
  -Корпоративные расследования
  -Сбор информации на юридическое лицо
  -Поиск скрытых активов
  -Проверка сотрудников
  -Поиск контрагентов и поставщиков конкурентов

  Время работы: с 10:00 до 22:00 по МСК

  Контакты:
  +79787094870 (Телефон, Telegram, Whatsapp, Viber)

  muscle growth pills

  (11.12.2018 - 1:47)

  I like the helpful information you provide in your articles.
  I will bookmark your weblog and check again here frequently.

  I’m quite certain I will learn many new stuff right here!
  Best of luck for the next!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.