Falešný patchwork – kurz zdarma

Před několika měsicí jsem zde napsal článek o patchworku – technice záplatování, se kterou je možné ušít opravdu nadherné látkové výtvory. Tato technika je velice oblíbená a čtenost článku se vyšplhala do tisíců zobrazení.

Jsem velice rád, že se článek všem líbil a ještě větší radost jsem měl z toho, že se ke mně dostal další kurz patchworku, který je navíc úplně bezplatný.

 

Technika falešného patchworku

Není patchwork jako patchwork, technika falešného patchworku se od toho běžného liší v jedné zásadní věci – nic nemusíte šít. Ano, čtete správně.

patchwork koule
Výtvor od lektorky kurzu paní Katariny Jančinové
Foto: dielnicka.sk

Falešný patchwork je mnohem jednodušší než klasický a množná proto je tak oblíbený.  Jeho princip spočívá ve zdobení polystyrénových tvarů ozdobnými stuhami.

Asi vám to zní oproti klasickému patchworku trošku nezajímavě, že ano? Podívejte se na obrázky a změníte názor – falešný patchwork je totiž minimálně stejně zajímavou metodou, jako ten klasický šitý.

 

Co vás v kurzu čeká?

Tento video kurz pochází ze stránek internetových kurzů Dílnička a je ve slovenském jazyce, ale to snad nikomu vadit nebude. Celý kurz je určen hlavně pro začátečníky, kteří o falešném patchworku ještě neslyšeli a chtěli by jej vyzkoušet.

V kurzu se naučíte potřebné základy jako výběr materiálu, a také se zorientujete v jednotlivých typech stuh a šňůrek, kterými se zdobí polystyrénové tvary. Dále se naučíte dva základní postupy zdobení a ukážete si, jak vypadá jejich kombinování. Nakonec dostanete pár tipů, jak svá dílka ozvláštnit. Po dokončení tohoto bezplatného kurzu je možné pokračovat již placenými kurzy pro pokročilé jejichž popis je níže.

Celý kurz je zdarma dostupný po registraci (je možná i přes Facebook)

výuka jazyků duolingo

 

Kurz výroby zvonečků technikou falešného patchworku

Na kurzu sa naučíte tři základní způsoby zdobení polystyrénových zvonečků. Vyrobíte si kouzelné vánoční dekorce, které můžete používat několik sezón. Výhodou polystyrénových ozdob je nejen jejich nerozbitnost, ale i lehkost. I když vypadají, že jsou velké, větve stromečku příliš nezatíží a zbytečne neohýbají. Ke zvonečkům si můžete do sady vytvořit koule a zvolit si barevnou kombinaci podle sebe.

výuka jazyků duolingo

 

Autor příspěvku: admin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.