Fimo- kreativnítechnika

Fimo – objevte krásu polymerové hmoty

Fimo a jemu podobné modelovací hmoty jsou materiály podobné moduritu či modelíně. Pokud výrobek z Fima upečeme v troubě, hmota se vytvrdí a zůstává v požadovaném tvaru. Tuto vlastnost polymerových hmot lze využít třeba k tvorbě prstýnků, ozdůbek, různých náhrdelníků, náramků, okrasných návleků lahví a skříněk a mnoha dalších výrobků.

 

Kurzy tvoření z Fima

 

Fimo je v současné době poměrně populární a existuje k němu spoustu kurzů a návodů. Co se týče kurzů, objevil jsem celkem čtyři. Každý má svou neplacenou část, což vám dává celkem 7 bezplatných video lekcí od lektorek, za jejichž služby se běžně platí nemalé částky.

Fimo se hodí na výrobu nádherných šperků
Fimo se hodí na výrobu nádherných šperků
Foto: Melanie Gautronneau, Flicker

Jak se tedy bezplatně učit pracovat s Fimem od profesionálu?

Prvním kurzem, který jsem pro vás našel, je Polymerová škola. Tento kurz je určen nejen pro zájemce, kteří se chtějí věnovat Fimu jako zábavě, ale i pro ty, kteří by jej chtěli tvořit profesionálně a své výrobky prodávat. Velkou nevýhodou tohoto kurzu je jeho cena, která šplhá k šesti tisícům a tudíž se koupě hodí spíše pro ty, kteří to s Fimem myslí vážně. Pro ty ostatní jsou ale k dispozici dvě bezplatná, celkem dvouhodinová výuková videa a elektronická kniha, kterou si můžete zdarma stáhnout.

Pokud chcete knihu získat, je potřeba se registrovat zadáním e-mailu přes odkaz níže.

polymerová škola

Další tři kurzy pocházejí ze stránek Kurzy pro radost. Vede je Monika Brýdová, která vedle svých prezenčních kurzů vytvořila i tyto videokurzy pro ty, kteří nechtějí dojíždět, ale přesto se chtějí s Fimen naučit pracovat. Monika Brýdová je profesionální lektorkou mnoha výtvarných technik a určitě se s ní nebudete nudit.

Její kurzy obsahují celkem pět lekcí zdarma, což už je poměrně velké množství informací. První kurz se jmenuje FIMO – květinová louka a je určen pro začátečníky, kteří se s Fimem ještě nikdy nesetkali a obsahuje 3 bezplatné lekce a placenou prémiovou část. Druhý kurz, který navazuje na ten první, má název FIMO – textury a polymery a obsahuje jen jednu bezplatnou lekci. A do třetice můžete zkusit i další techniku tvoření z Fima v kurzu s názvem FIMO – kouzla s extruderem, který vede opět Monika Brýdová a naučíte s v něm mnoho zajímavých triků pro praci s touto pomůckou. Kurz obsahuje další 3 bezplatné lekce.

 Pro vstup do těchto kurzů se musíte registrovat

Úvod do kurzu FIMO – Květinová louka

Úvodní proslov Moniky Brýdové ke kurzu Fimo – květinová louka. Po registraci můžete shlédnout další videa zdarma.

Fimo-květinová louka

Úvod do kurzu FIMO – textury a polymery

Zde je video z první bezplatné lekce práce s texturami a polymery. Vyrobíte si v ní jednoduchý šperk.

Fimo-textury

Úvod do kurzu FIMO – kouzla s extruderem

Extruder dodává práci s Fimem úplně jiný rozměr, zde je úvodní video k tomuto kurzu. Po registraci se dostanete k první bezplatné lekci.

Fimo použití extruderu

 

Návody na tvoření z Fima

Krom kurzů existuje samozřejmě spousta stránek s různými návody na tvoření z Fima. Vybral jsem z nich dvě nejzajímavější.

Pokud vás zaujaly kurzy paní Moniky Brýdové, můžu vám doporučit její stránky brydova.cz, na kterých naleznete desítky zajímavých návodů.

Velkou spoustu návodů pro tvoření nejen z Fimo hmoty naleznete v češtině také na stránkách www.tvorive-projekty.cz, které svým obsahem naprosto uspokojí jakkoli zkušeného tvůrce.

Pro ty, kterým se nechce číst, nebo mají raději videonávody, jsem připravil pár zajímavých ukázek výroby (tentokrát v češtině a slovenštině).

Fimo zvířátko
Fantazii se meze nekladou

Fimo náušnice

Jednoduché šperky

Znáte zajímavý kurz nebo návod, který jsem neuvedl? Napište jej do komentářů.

Foto: izzyplante a Lydiie

Autor příspěvku: admin

1 komentář u „Fimo – objevte krásu polymerové hmoty

    MARIE

    (29.4.2015 - 19:19)

    TESIM SE NA VYRBKY Z HMOTY FIMO..

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.