Fotografování – naučte se fotit jako profesionál

Přestal vám stačit automatický režim fotoaparátu?

Vytvořit fotografii znamená pro mnoho lidí (včetně mě) pouze to, že namíří objektiv fotoaparátu na svůj cíl a zmáčknou spoušť. Tento způsob focení je jednoduchý a většinou i funguje. Pokud fotíte jako já, jednou za pár měsíců na dovolené nebo rodinné akci, asi vám to stačí.

Ale co když se chcete naučit dělat lepší fotky a zjistit, jak se používají všechny parametry v manuálním režimu, abyste se mohli přestat spoléhat na automatický režim svého fotoaparátu? V současnosti to není vůbec problém. Za pár set nebo i tisíc korun se vás ujme profesionální fotograf a naučí vás vše potřebné a jediné, co pro to budete potřebovat, je vlastní fotoaparát (klidně i v mobilu).

 

Výuka focení online

Další možností, jak se naučit fotit, je online kurz focení nebo pročítání knížek a návodů na internetu. Všechny tyto varianty můžete nalézt v placených i neplacených verzích. V tomto článku se chci zaměřit na ty neplacené.

Na tohle už foto už s automatickým si režimem focení nevystačíte.
Na podobné už fotografie už si s automatickým režimem focení nevystačíte.

 

Kurzy a návody na téma fotografování

První možností, jak se naučit fotit, je videokurz profesionálního fotografa Pavla Fary na stránkách kurzů pro radost, který vám ve třech lekcích poví o pravidlech kompozice, světlu a výběru správného okamžiku, kdy zmáčknout spoušť. Tyto tři lekce jsou zdarma a pomohou vám ujasnit si základy, pokud vás zaujmou, můžete se přihlásit do nadstavbové části, která je ale již placená.

 

Kliknutím zde budete přesměrováni na online videokurz Pavla Fary. (Pro spuštění kurzu je nutná bezplatná registrace)

button

Druhým kurzem, nebo spíše obrovským souborem návodů, je trojdílná publikace z Lidových novin, kterou napsali renomovaní fotografové a jedná se nejspíš o nejlepší a nejucelenější soubor informací  pro začínající fotografy, který se dá najít zdarma. Publikace najdete na mujolympus.cz

 

Další možností je přehledný a systematický seznam článků na stránkách fotoroman.cz, ve kterých najdete velké množství témat. Můžete začít třeba výběrem fotoaparátu a prací  s ním, také zde najdete články týkající se jednotlivých aspektů focení, jako jsou perspektiva, kompozice a světlo. Nenechte se zmást strohostí webu, jednotlivé články jsou profesionálně zpracované.

 

Poslední stránku, kterou jsem pro vás vyhledal, je online škola focení milujeme fotografii. Najdete v ní mnoho zajímavých článků, které sice nejsou uspořádány do uceleného kurzu, ale pro inspiraci a nabrání informací je to užitečný zdroj.

Autor příspěvku: admin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.