Jedlé kytice – krása a delikatesa v jednom balení

Jedlé kytice jsou krásný dárek

Pokud chcete darovat svým blízkým originální dárek, nebo si vytvořit originální ozdobu, ze které můžete ujídat, budou se vám jedlé kytice určitě líbit. Na rozdíl od běžných kytic poslouží tyto nejen jako krásné dekorace, ale mají i další užitek pro obdarovaného. Netradiční dárkové kytice mohou být vyrobeny z téměř libovolných materiálů. Mezi ty nejpopulárnější patří ovoce, zelenina a bonbony. Pro pány pak mohou být atraktivním dárkem také kytice ze salámů, cigaret nebo třeba peněz. Své výtvory samozřejmě můžete tvořit podle vlastní fantazie, ale pokud se chcete inspirovat, podívejte se na návody, které jsem pro vás vyhledal.

 

Kurz netradičního vázání kytic

Ukázka tvorby paní Marie.
Ukázka tvorby paní Marie.

Jako první se chci zmínit o kurzu s názvem Jedlé kytice, ve kterém se naučíte vyrábět zajímavé jedlé aranžmá. Tento kurz vede zkušená aranžérka Marie Mužíková, která vás v prvních třech lekcích bezplatně seznámí s různými vazbami kytic z bonbónů. Pokud se ale budete chtít naučit vyrábět kytice z ovoce, zeleniny nebo cigaret, budete si bohužel muset připlatit za prémiový kurz.

[alert type=“e.g. block, error, success, info“ title=““]Bohužel tento kurz již byl kvůli poměrně nízké kvalitě zrušen[/alert]

 

 

Návody, videa a vše, co se může hodit

Protože u nás není aranžování jedlých kytic úplně běžné, odpovídá tomu i počet návodů, na které můžete narazit, a také fakt, že tento kurz je jediný svého druhu a jiný u nás nenajdete. Nyní se pojďme podívat, co dalšího nám internet nachystal.

 

Salámové a jiné slané kytice

Klobásovými či salámovými kyticemi jistě oslovíte hlavně mužskou část populace. Výhodou těchto aranžmá je, že i když jsou poměrně jednoduché na výrobu, tak pokud si s nimi dáte trošku práce, vytvoříte kvalitní a profesionálně vypadající výrobek, za který se určitě nebudete stydět.

První návod pro výrobu těchto kytic pochází z mimibazaru, kde naleznete krátký fotoprůvodce výrobou jednotlivých kvítků ze salámu a spoustu fotek hotových výrobků od uživatelů.

 

Krom salámových kytic máte možnost také vyzkoušet aranžmá z klobás a různé zeleniny. Návod, jak na to vám poskytne tento odkaz na masopustní jitrnicovou kytici. PS: Pokud chcete zobrazit celý obrázek výrobku, stačí na něj jen kliknout.

 

Další zajímavou inspirací pro vás může být toto krátké video o výrobě salámových kytiček.

[youtube]http://youtu.be/7kS9k-d7iq8[/youtube]

 

Na závěr „slané části“ tohoto článku vám chci dokázat, že tyto kytice lze vyrábět i bez větších zkušeností. Podívejte se na video tvůrkyně, která dokázala hned napoprvé vytvořit takovýto dárek k narozeninám pro svého kamaráda.

[youtube]http://youtu.be/hATkGtDjJ6s[/youtube]

Výroba ovocných a zeleninových kytic

Najít návody pro výrobu ovocných kytic je podstatně těžší. Ač jsem se snažil nějaké najít, bohužel jsem moc úspěšný nebyl a musím se obrátit na vás s prosbou o pomoc s hledáním.

Mezi to málo informací, co jsem našel, patří ovocné kytice od firmy Frutico, které jsou ale poměrně drahé a proto je zde doporučuji pouze jako inspiraci. S touto firmou se však váže i jiný problém. Jejich agresivní marketingová kampaň totiž zaspamovala výsledky vyhledávání velkým množstvím placených článků a tudíž se z googlu o ovocných kyticích nedozvíte nic víc, něž jak je Frutico úžasné (jen tak mimochodem, kdybyste někde v komentářích narazili na nějakou Lenku, která o Fruticu pěje samou chválu, tak jí nevěřte, protože je to spamerka najatá přímo touto firmou). Netvrdím, že jejich výrobky nejsou krásné, ale jejich vytlačení jakýchkoli jiných odkazů mě opravdu znechutilo.

Vzhledem k předchozímu odstavci, kdy buď neexistují, nebo jsou k nenalezení vhodné české odkazy o jedlých kyticích, se musím odkázat na anglické návody z youtube. Nemusíte se jich ale obávat, pokud neumíte anglicky, stačí se jen pozorně dívat a z videí i tak zjistíte vše, co potřebujete.

V tomto videu je popsána výroba jednoduché ovocné a zeleninové kytice.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=M5Y0jER2kyg[/youtube]

Autorka tohoto videa vám ukáže, jak jednoduše vytvořit ovocnou kytici za pomocí ananasu a melounu cantaloupe (můžete použít i jakýkoli jiný meloun).

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=yUBRuMzr-II[/youtube]
A to nejlepší nakonec. Tento návod vám ukáže, co umí vytvořit mistr svého oboru.

[youtube]http://youtu.be/uKokacdetRo[/youtube]

 

Zdroj hlavního obrázku: stránky firmy Frutico

 

Autor příspěvku: admin

8 komentářů: „Jedlé kytice – krása a delikatesa v jednom balení

  Petra

  (8.12.2013 - 17:27)

  Děkuji za inspiraci. Opravdu výborné návody.

  Lenka

  (20.1.2014 - 22:02)

  Dobrý den,
  když jsem hedala návod na výrobu ovocných kytic narazila jsem na tohle české video:

  http://www.youtube.com/watch?v=AVKZzK_fu1M

  Zkoušela jsem to doma dětem a jakžtakž se to povedlo, ale asi bych se tím neuživila, je s tim dost dřiny 🙂

  Lenka

  Lenka

  (19.2.2014 - 21:42)

  Hezký den,
  jsem jedlými ovocnými kyticemi naprosto nadšená, kéž bych dokázala něco podobného jako na tomhle videu http://www.youtube.com/watch?v=FeLPevOiMjA

  Jaké jsou vaše zkušenosti s jedlými ovocnými kyticemi?

  Díky a mějte se fajn
  Lenka

   admin

   (20.2.2014 - 0:44)

   Paní Lenko opravdu nesnáším, když ze mě někdo dělá idiota. Kdybyste si ten článek přečetla, zjistila byste, že jste v něm uvedená jako spamerka pracující pro Frutiko. Tímto vám tedy děkují, že jste svůj status potvrdila. Váš příspěvek zde nechám, jako výstrahu pro čtenáře aby si na tu vaši spamovací firmu dali pozor. (PS: Tento článek přečte několik stovek návštěvníků měsíčně, tak doufám, že vás tato reklama potěší. :))

  Lenka

  (29.6.2014 - 7:24)

  Někdo sem ty odkazy na relevantní videa doplnit musí, když autoři nejsou objektivní a neudělají to sami 🙂 A pro upřesněnou, opravdu nepracuji pro Futiko (ani pro Frutico, jak to profesionálně komolíte ve článku). Ale je sranda pozorovat, jak když je někdo úspěšný, jak mu to ostatní nepřejí. Ve vašem případě mne to ale spíše mrzí 🙁 Lenka

   admin

   (21.7.2014 - 14:48)

   Já jsem nikde nenapsal, že Frutiku nepřeji úspěch. Nebýt toho, že se díky němu zvýšil zájem o ovocné kytice, tak tento článek nikdy nepřečte několik tisíc lidi. Takže jejich úspěch je zároveň můj úspěch. Jen mě naštvalo, že jejich články jsou absolutně všude a nic jiného o ovocných kyticích v době psaní článku díky tomu téměř nešlo najít. Navíc vy jste do každé diskuze, která se jen okrajově týkala jedlých kytic přidala jejich odkaz (jako na mou stránku). Nic proti ale i pokud se mi líbí nějaká firma, tak ji rozhodné nedělám bezúplatnou reklamu po celém internetu.

  Alice

  (5.9.2014 - 8:51)

  To že o ovocných kyticích není nikde napsáno nic jiného, než ve spojení s Frutikem, bude možná tím, že jsou v ČR jediní 😉 Já jsem je otestovala v květnu jako dárek pro maminku a byla nadšená…

  Franta

  (27.11.2015 - 21:42)

  Těch firem je dnes již více a Frutiko tak není jediné. V Praze ovocné kytice dělá Frujt.cz nebo OdAlenky.cz a kousek od Prahy v Teplicích jsou Kyticezovoceteplice.cz nebo pak v Brně Ovocnákytice.cz a ovocné kytice v Ostravě pak dělá Jablenka.cz

  Snad se admin nebude durdit za odkazy,ale taky mi vadí,že Frutiko všude vystupuje jako jedinečná firma a brojí proti konkurenci jako je Frujt.cz nebo Kyticezovoceteplice.cz špinavými urážkami na Facebooku.A to mi vadí,nepřipustí zdravou konkurenci.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.