Kurzy hry na elektrickou a akustickou kytaru

Rychlokurz hry na kytaru pro úplné začátečníky

Držíte kytaru v ruce poprvé a chcete se naučit hrát? Pak je pro vás určen rychlokurz hry na kytaru o délce pouhých dvou hodin od Jiřího Kynčla, autora portálu nanástroj.cz o němž se zmiňuji níže. V kurzu se naučíte vše od výběru kytary přes hraní akordů až po jednoduché písně.

výuka hry na kytaru

Další z kurzů vás může naučit zajímavé kytarové melodie. Tento kurz trvá jen hodinu proberete si v něm základní akordy a rytmy, které tvoří základ celého hraní na kytaru. Kurz je určen pro začátečníky, kteří ještě nikdy nehráli. Stačí jen pár minut a zvládnete první akordy a zvládnete zahrát první melodii. Kurz vede zkušená lektorka Eva Hostendlová s více než patnáctiletou praxí.

výuka hry na kytaru

Škola hry na kytaru online

Válí se vám někde v koutě kytara jen proto, že na ní neumíte hrát? Nebo jste zkušený hráč, ale chcete se naučit nové triky? Pak můžete zkusit tento kurz.

Možná se budete divit, ale mezi mnoha placenými kurzy (i když některé jsou placené spíše symbolicky) se najde tento skvost, který je naprosto celý zdarma. Tento velice obsáhlý kurz hry na kytaru, který má celkem 35 lekcí, vás za pár týdnů může naučit jak hrát na kytaru a můžete tak ušetřit tisíce korun, které byste jinak museli platit za výuku s lektorem. Kurzem vás provede učitel hudby a hudebník Tomislav Zvardoň, který vystupuje s několika skupinami, například Tam Tam Orchestra (Miloš Vacík), Bó Big Band, Kentonmania Bigband, Plum Jam a další.

Kurz je možné zhlédnout  v češtině na stránkách idnes.cz, kde vychází postupně každý týden s českými popisky. Jak už jsem psal, celý kurz je zdarma a bez registrace.

button

Kytarová škola Online

Dalším zajímavým kytarovým projektem je portál nanástroj.cz který v sobě zahrnuje rady pro začátečníky i pokročilé a začínající kytaristy provede od výběru kytary přes první akordy až k pokročilému hraní a nechybí ani blog s tématickými články. Lekce jsou zaměřeny na akustickou i elektrickou kytaru. Veškerá výuka na portálu je zdarma s možností dobrovolného příspěvku na provoz.

Elektrická kytara se skupinou Wohnout

K dispozici je také bezplatný kurz elektrické kytary od skupiny Wohnout, o kterém už jsem se zmínil v jiném článku.

Další zajímavé stránky

Kromě kurzu jsem našel také zajímavé stránky skytarou.cz zabývající se vším, co s kytarami souvisí, včetně výukových návodů pro hru na kytaru. Začátečníkům, ale i pokročilým hráčům se tato stránka bude jistě hodit.

Další možnosti výuky je počítačový program pro výuku hraní pomocí akordů, tento malý prográmek je vhodný pro všechny, co se chtějí učit hrát i bez připojení k internetu. Program stáhnete zde.

Autor příspěvku: admin

2 komentáře: „Kurzy hry na elektrickou a akustickou kytaru

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.