naučte se pracovat s penězi

Kurz finanční gramotnosti – naučte se pracovat s penězi

Finanční gramotnost zahrnuje jen několik základních pravidel, která pomáhají zvládnout rodinný rozpočet a v principu je zná snad každý. Přesto je v České republice přes milion exekucí a statisíce lidí neumějí vyžít se svými penězi. Pokud i vy patříte mezi ně a chcete najít cestu k finanční nezávislosti a vyhnout se dluhové pasti, můžete vyzkoušet bezplatný kurz Finanční pohody.

Tento kurz je podán velmi čtivou formou a shrne vše potřebné pro to, abyste mohli mít vyrovnaný a nebo dokonce přebytkový rozpočet a nemuseli se tak stresovat z náhlých výdajů a splácení půjček. Celým kurzem vás provede příběh mladého šlechtice Xavera, který musí vybudovat hrad na skále ale nemá na to peníze. Na konci kurzu pak můžete zkusit závěrečný test a ověřit si tak co jste se naučili.

Kurz je dostupný zdarma bez registrace a reklam

Finance hrou - kurz finanční gramotnosti

 

Kurz finanční gramotnosti

edit: stránky tohoto kurzu nefungují, pravděpodobně byly pozastaveny po vypršení dotací EU

K výuce a získání přehledu nejen o finančních produktech vám může posloužit zajímavý kurz pro zlepšení finanční gramotnosti. Tento projekt je financován s pomocí EU a veškeré informace v něm tudíž získáte bezplatně. Jednotlivé lekce se zaměřují na rozličné oblasti, jako například rodinný rozpočet, spoření, pojištění, různé typy půjček a dluhy. Součástí kurzu je také bezplatný slovníček finančních pojmů. Na závěr každé lekce si své nově nabyté znalosti můžete ověřit v krátkém testu.

Kurz je dostupný zdarma a bez registrace

Finanční gramotnost

Autor příspěvku: admin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.