jak meditovat

Meditace – návod jak meditovat a relaxovat

Je těžké se zastavit v uspěchaném světě

V dnešním zrychleném světě, ve kterém je na lidi kladena spousta požadavků a úkolů a v němž  jsou vystavování mnoha stresovým situacím, je někdy potřeba prostě zpomalit a relaxovat. Existuje samozřejmě mnoho způsobů relaxace a každý má ten svůj. Někomu stačí sedět pár hodin u televize a někteří odpočívají aktivně, třeba procházkou nebo sportem.

Jedním z poměrně neobvyklých způsobů uvolnění a zrelaxování těla může být meditace. Meditace je proces, při kterém zbavíte svou mysl starostí, uvolníte se a naučíte se poslouchat své tělo. Krom toho vám může pomoci se lépe soustředit a také zlepšit paměť a myšlení.

Meditace neznamená jen uklidnění smyslů

Meditace je často spojována s víchodnímí náboženstvími
Meditace je často spojována s východními náboženstvími.

S meditací je spojena i jistá mystika, a protože se používá v mnoha náboženstvích a filozofických směrech, točí se kolem ní spousta pojmů. V souvislostí s tím se můžete z různých směrů dozvídat například o čakrách, třetím oku, propojení s vesmírem, samoléčení, andělské meditaci a podobných věcech, které jsou součástí meditace, ale je jen na vás, jestli se budete zabývat i tímto, nebo použijete meditaci jen jako prostředek ke svému odpočinku a témata týkající se víry a mystiky prostě minete.

Jak začít?

Našel jsem pro vás jeden poměrně krátký a přehledný kurz, který vás do problematiky meditace uvede. Bohužel se mi nepodařilo najít kurz, který by popisoval čistě jen metodiku meditování a neprobíral zároveň část mystickou. Nicméně v kurzu níže uvedeném se jedná o přijatelný kompromis, ve kterém skutečně najdete postupy, kterými se dokážete naučit meditovat. Tento kurz je poměrně krátký, ale obsáhlejší než mnoho návodů, a také na rozdíl od mnoha jiných kurzů, bezplatný (cena jednoho kurzu byla dokonce 35 tisíc korun, což mě opravdu udivilo).

I přes krátkost tohoto kurzu (pouhým klikáním jej projdete asi za minutu) se předpokládá, že po každé lekci budete meditovat a cvičit, co jste se teoreticky naučili, takže vám dokončení nakonec zabere mnohem více času. Pokud se chcete v meditaci dále zdokonalovat, existuje spousta stránek a publikací, které vám v tom pomůžou, protože tento kurz vám otevře pouze první dveře a ostatní je už na vás.

Pro zajímavost zde přidám ještě krátký návod pro meditování, který najdete na stránkách útěcha.cz, jedná se o stránky, které se zabývají meditací a nejdete na nich i návštěvní knihu, ve které si můžete přečíst o zkušenostech návštěvníků těchto stránek.

 Kliknutím níže přejdete na kurz, je dostupný zdarma a bez registrace

meditace

Autor příspěvku: admin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.