jak zlepšit paměť

Paměťové metody – cesta ke zlepšení paměti

Co jsou paměťové metody?

Říká se, že paměť je jako sval a pravidelným tréningem ji můžete zlepšit. Kromě přirozeného trénování paměti ale existují také triky, s jejichž pomocí si můžete zapamatovat věci na první pohled téměř nezapamatovatelné. Slyšeli jste například o Derrenu Brownovi? Tento britský manipulátor mysli zvládá paměťové metody na takové úrovni, že si dokáže zapamatovat obsah a pořadí celého balíčku karet za pár vteřin, což je ostatně důvod, proč jej nepustí do žádného kasína.

 

Na první pohled nemožné, že? Ale Derren to zvládl díky dlouholetému tréningu. Samozřejmě nelze čekat, že po naučení několika paměťových metod budete jako on, ale tyto metody vám umožní rozšířit své mozkové kapacity a pomohou vám v učení.

Bezplatný kurz pro zlepšení paměti

Na učení paměťových triků existují samozřejmě kurzy, ale všechny jsou placené. Krom toho, najít něco o paměťových metodách na internetu také není jednoduché. Věřte, že tu trošku materiálů, které jsou zdarma, jsem hledal opravdu dlouho.

 

Jediným kurzem, který je alespoň z části zdarma a také jediný kurz, který v tomto článku uvedu, je kurz s názvem Paměťové metody ze stránek Kurzů pro radost. Jedná se o kurz, jehož základní část o délce tří lekcí je zdarma, poté vám bude nabídnuta prémiová část. Instruktorkou tohoto kurzu je lektorka Pavlína Boučková zabývající se těmito metodami přes 10 let a jí samotné tyto metody velmi usnadnily život. Veškeré ohlasy a hodnocení kurzu nejdete přímo v komentářích na stránce.

 

Co se v kurzu zlepšení paměti naučíte?

Představte si, že vám někdo řekne úplně náhodně 25 slov a vy si po absolvování tohoto videokurzu ta slova nejen zapamatujete, ale také budete znát jejich pořadí a budete je schopni odříkat pozpátku. A toto se naučíte v jedné lekci.

 

V další lekci si zapamatujete celý kalendář den po dni  a to tak, že když vám někdo řekne datum, vy budete přesně vědět jaký to bude den. Tímto jednoduchým trikem rozhodně ohromíte své okolí.

 

V poslední bezplatné lekci kurzu se naučíte práci s čísly a způsob, jak si zapamatovat dlouhou řadu čísel. A ve finále si zapamatujete Ludolfovo číslo na 50 desetinných míst.

Pro vstup do kurzu je potřeba bezplatná registrace

button

Další možností, kde se naučit něco málo o paměťových metodách, jsou stránky zpameti.cz, které se zabývají pamětí a učením a naleznete na nich také článek o paměťových metodách. Dostanete se na něj kliknutím na odkaz. Posledním zajímavým zdrojem, který dnes uvedu, je příručka pro studenty Karlovy univerzity s názvem Soubor návodů, jak co nejefektivněji studovat, ve které najdete cenné rady o tom, jak se správně učit. Příručka je k dispozici zde.

Autor příspěvku: admin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.