Blog

3 nápady na podzimní tvoření s dětmi

Podzim je také jednou velkou příležitostí a nápadem! Tvořte s dětmi celý podzim!

OVOCE Z TRHANÉHO PAPÍRU

Materiál na tvoření:
• tvrdý papír
• barevný papír
• lepidlo
POMŮCKY:
• lepidlo

Tvoříme-li s malými dětmi, je třeba jim tvoření předpřipravit: z tvrdého papíru vystřihneme ovoce a barevný papír natrháme na malé kousíčky cca 2x2cm.

Plochu papírového ovoce natřeme lepidlem. Můžeme lepit i jednotlivé papírky zvlášť, ale je to příliš zdlouhavé a vydrží u toho jen hodně trpělivé děti.

Natrhané kousky barevného papíru pokládáme na plochu papírového ovoce potřeného lepidlem. Některé děti si s papírky umí vyhrát a dávají systematicky na plochu papírky po jednom. Jiné děti tam kousíčky papíru prostě prsknou. Plocha papírového ovoce je natřená lepidlem a tak vůbec nevadí, když tam děti kousíčky papíru naháží – papírky budou držet i tak.

vypoovocemozaika

 

 

STROMY Z OTISKŮ PRSTU

Materiál na tvoření:
• prstové barvy
• tvrdé papíry A4, A3
• korkový špunt
• listy nebo brambor jako razítko
• pracovní oblečení
• omyvatelný povrch

Jedním z oblíbených podzimních motivů jsou stromy a jejich krásné barevné listí. Při troše fantazie kmen a korunu stromu může připomínat otisk dlaně a zápěstí.Pokud nechceme nechat děti zamazat si celou ruku, můžeme dětem udělat korunu a kmen stromu my. A předat jim papír už s holým stromem a uschlými barvami. Je to takový elegantnější způsob. V dalším kroku příjde na řadu korkové razítko a tak čistě teoreticky by děti nemusely být zamazané od hlavy až k patě.

Nějakým způsobem si připravíme barvičky, některé jsou v kelímkách, jiné v tubě. My docela rády používáme paletku. Její používání umožňuje: jednak dávkovat množství barvy, nebo barvy se někdy sami namixují docela zajímavým způsobem a vznikají zajímavé odstíny.

Jak správně tušíte, korek se namočí v barvě a otiskne se do koruny stromu. Dá se ale tisknout i libovolně jinde listí přece padá a nemusí být nutně na stromě

stromotisky

 

 

 

TVOŘENÍ Z ČAJOVÝCH SÁČKŮ

Materiál na tvoření:
• čajové sáčky (osm stejných čtverců, které získáme z osmi čajových sáčků)

Nejdříve odstřihněte okraje sáčku, které jej spojují.

p1240787

Pro získání stejných čtverců je třeba zvolit nějaké shodné místo na sáčcích… například přehýbejte tak, aby hrana papíru šla rovnoběžně s nápisem, resp. jej jakoby podtrhla.

p1240788

Odstřihněte a získáte tak první čtverec.

p1240789

První skládání vyzkoušíme z předních částí obalu.

p1240792

Na čtverci si vyznačte přeložením diagonální přehyby a podle nich složte na čtvrtiny. Vznikne vám trojúhelník. Složte takto všech osm čtverců.

Na každém složeném trojúhelníku z jedné strany přiložte cíp dovnitř podél středové osy.

p1240793

Poslední dílek zasaďte stejně jako předchozí a z druhé strany zasuňte první dílek stejně jako ostatní…

p1240795

Po zkontrolování, že hvězdička sedí, slepte jednotlivé dílky trochou lepidla… přiznám se, že napoprvé mi to moc nešlo, ale chce to jen cvik…

A hotovo, můžete nalepit na přáníčko nebo použít třeba k dekoraci při scrapbookingu…

p1240808

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.