Jak hrát poker zdarma

Poker bez rizika – výuka pokeru a peníze na něj zdarma

Na rozdíl od mnoha jiných kurzů na těchto stránkách je hraní pokeru tématem, se kterým mám osobní zkušenost a tudíž mohu bez okolků napsat, co dělat, abyste nepropadli gamblingu a možná vydělali i nějakou tu korunu. V tomto článku se dozvíte nejen jak s pokerem začít, ale také, jak získat svůj první vklad naprosto zdarma a hrát poker za peníze i bez vlastních financí. Nebudu vás zde učit pravidla, neboť od toho jsou níže uvedené pokerové školy, ale poskytnu vám pár základních rad do začátku.

Jak jsem začal s pokerem?

Než začneme, svěřím se vám, jak jsem na tom s pokerem já jako autor tohoto článku. Poprvé jsem si k pokeru přičichnul asi před třemi lety a téměř jsem jej přestal hrát o tzv. černém pátku o pár měsíců později, kdy mi zrušili hernu. Nemůžu říct, že bych byl výborný hráč, ale v internetové škole pokeru, o které píšu níže, jsem dostal svých prvních 50 dolarů, které jsem si s lehkým ziskem udržel přes 10 tisíc her. Jak tedy vidíte, ani zdaleka nejsem vydělávající hráč, ale s dodržením správného bankrol managementu (velice důležitá věc, více se dozvíte v kurzu), dodržováním základních pravidel a analytickým programem se mi podařilo udržet si svůj vklad.

 

Samozřejmě jsem dělal chyby a to hlavně když jsem se poměrně lehce dostával do tzv. tiltu (psychický stav, který nastane, když prohrajete několik her za sebou a máte potřebu ztrátu co nejrychleji nahradit), což byl taky důvod, proč jsem nebyl příliš úspěšný, protože nepočítání pot odds, psychika a nedostatečné sebevzdělávání, byly věci, které mě strhávaly dolů. V současnosti již poker moc nehraji, dostat se mezi vítězící hráče totiž zabere mnoho času a úsilí.

 

Poker není tradiční kasínová hra

Mnoho lidí řadí poker mezi kasínové hry a myslí si, že v něm podle zákona „kasíno vždycky vyhrává“ nejde vydělat. Pak je tady druhá skupina lidí, která pro změnu řadí poker mezi sport. Jak to tak obvykle bývá, pravda je někde uprostřed. V pokeru proti vám nehraje kasíno, jako je tomu například v black jacku, ale jiní hráči a pořadatel hry (kasína a herny) si pouze bere drobný poplatek za provozování hry. Poker tedy není klasická kasínová hra, neboť při hraní kasínové hry jde šance na výhru vždy proti vám, ale vy v pokeru hrajete proti jiným hráčům, tudíž jsou šance pro všechny teoreticky stejné. Vaše výsledky v pokeru ovlivňují tři faktory:

Pravděpodobnost: Bez ní to prostě nejde, musíte být schopni vědět, kolik se vám vyplatí vsadit a co už je ztrátové.

Psychologie: Pozorování hráče a jeho návyků vám může pomoci využít jeho slabiny proti vám. Výhodou pokerových heren je, že podporují analytické programy, které zaznamenávají hru vašich protihráčů a usnadňují vám rozhodování ve hře.

Náhoda: Náhoda úzce souvisí s pravděpodobností, i sebelepší šance na výhru může ve finále znamenat prohru, pokud protihráči padne ta správná karta. Proto nelze úspěšnost hráče hodnotit po pár hrách, ale až dlouhodobě, protože s množstvím odehraných her význam faktoru náhody klesá.

pokerový stůl

Poker je běh na dlouhou trať

Je naivní si myslet, že se po naučení pravidel přihlásíte do pokerové herny a budete válet jako profík. Naučit se hrát správně totiž vyžaduje spoustu práce a studia. Když jsem začínal, nejprve jsem hrál na cvičných stolech s herní měnou a stanovil jsem si, za jakých podmínek budu hrát o peníze. Teprve když jsem svých tisíc herních bodů rozmnožil na vytoužených sto tisíc, přešel jsem k placeným stolům. Tím jsem se vyhnul počátečnímu plácání se v bahně a uchránil svůj vklad před možnou prohrou hned ze startu.

 

Jak hrát poker o peníze bez peněz

Herny mají z hráčů zisk jen pokud hrají dlouhodobě. Jejich profit totiž plyne z každé jeho odehrané hry. Proto aby si svého hráče udržely, snaží se je motivovat různými odměnami. Jednou z velice zajímavých možností, jak začít hrát, je získání prvního vkladu zdarma. Největší podpůrný pokerový portál Poker strategy nabízí zajímavé částky, k jejichž získání stačí jen vyplnit poměrně jednoduchý pokerový kvíz (jako záruku, že hrát již trochu umíte a o tyto peníze hned nepřijdete). Kdysi jsem tímto způsobem získal rovných 50 dolarů. Dnes je možné dostat na hraní až 35 dolarů, nebo 45 dolarů k prvnímu vkladu. Tyto peníze získáte bez dalších podmínek a po odehrání určitého počtu her je můžete kdykoli vybrat. Nemusíte se tak bát, že přijdete o své peníze a s trochou píle a zodpovědným hraním si svůj základní kapitál můžete ještě rozmnožit.

Další možností jak bezplatně získat peníze jsou tzv. freerolly, které pořádá většina heren. Freeroll je bezplatný turnaj, u kterého za dobré umístění v žebříčku hráčů, nebo výhrou získáte peníze. Freerolly pořádá i Poker strategy. Kromě freerollů máte možnost získat například za zdolání pokerové školy, nebo první vklad volné vstupenky do turnajů.

 

Kde se naučit hrát?

Poker strategy

Poker strategy není jen zdroj příjmů do hry, ale i obrovským výukovým portálem. Jako začátečníkům vám výborně poradí do startu. Doporučuji přečíst si úvodní bronzové lekce (další se vám otevřou až hraním), které mi osobně velmi pomohly.

Intelli poker

Domovský výukový portál pokerstars.com. Tento portál vás naučí jak hrát a navíc dostanete za postup kurzem odměny v podobě volných vstupenek to turnajů.

U dalších pokerových kurzů již odměny nedostanete, ale určite je vhodné se o nich zmínit.

Pokerová škola pokertip.cz obsahuje 40 přehledně rozdělených lekcí, které vás provedou od naprostých základů až k pokročilým strategiím. Mezi kvalitní školu pokru patří také kurz na stránce poker24.cz. Ostatní školy nelze moc doporučit, neboť svým obsahem jen těžko konkurují výše zmíněným.

 

Závěrem

Poker není hra pro každého. Není těžké se naučit pravidla, ale je těžké udržet se mezi vydělávajícími hráči, kteří získávají peníze od těch méně zdatných. Pokud se tedy rozhodnete do světa pokeru vstoupit, přeji vám hodně štěstí.

 

Autor příspěvku: admin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.