matematika jak se učit

Výuka matematiky – ulehčete si práci

Matematika je pro mnoho lidí postrachem, a protože se s ní také úplně nekamarádím, rozhodl jsem se, že napíši článek o zdrojích, které mi pomohly ulehčit si přípravu na zkoušku. Tento článek je vhodný pro ty, kteří se chtějí z matematiky něco naučit, či jen potřebují vypočítat příklad, který je nad jejich možnosti.

Výuka matematiky – kde se naučit teorii

Tento problém jsem řešil před nedávnem v momentě, kdy jsem měl absolvovat zkoušku z matematiky. Výuka matematiky podle mě záleží hlavně na kvalitních materiálech, které dokáží někdy doslova zázraky. Mnoho výukových materiálů, které jsem při svém studiu prošel, bylo příliš složitých, plné definic a vzorců s minimem popisů. Pokud tedy v matematice jako já a mnoho dalších zrovna nevynikáte, budete mít z takových zdrojů problém něco pochopit, natož se je naučit používat.  V tomto článku se tedy podíváme na materiály, které pochopí i méně bystrý student a které mi usnadnily studium.

Matematika polopatě – Toto je asi nejznámější portál zaměřený na výuku matematiky. Shrnuje v sobě výuku matematiky od základní školy až po základy vysokoškolské matematiky. Při mé přípravě na zkoušku mi tento portál pomohl asi nejvíc a tudíž ho mohu vřele doporučit.

Matematika pro každého – Tento portál v sobě zahrnuje středoškolskou matematickou teorii, vzorové příklady, vzorové testy a v neposlední řadě také fórum, o kterém se ještě zmíním.

Výpočet příkladů

Někdy není potřeba se hned učit celou teorii, zvláště když potřebujete vypočítat jen pár příkladů. I pro tyto případy lze najít řešení.

Wolphram Alpha – Na tento prográmek jsem narazil náhodou a je opravdu výborný. Je to snad jediná kalkulačka, která dokáže počítat příklady i s postupem. Do vyhledávacího řádku stačí napsat příklad a ihned se dozvíte řešení. Příklady v něm lze počítat bezplatně, ale můžete  zobrazit nejvýše dva postupy denně. Za větší množství postupů a více výpočetního prostoru u složitějších příkladů si ale musíte připlatit. Také je možné vyzkoušet plnou verzi na sedm dní zdarma.

Pro složitější výpočty se vám jistě bude hodit český návod na zadávání příkladů, který najdete zde.

Matematické fórum – Nevíte-li si s nějakým příkladem rady, zkuste poprosit na tomto fóru. Já tam pomoc s příklady našel, tak věřím, že vy ji najdete také.

Procvičování příkladů

Pro procvičování různých příkladů je vhodná stránka www.priklady.com. Najdete zde vzorové příklady a řešení.

Autor příspěvku: admin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.