Základy práce s počítačem – kurz pro začínající uživatele

Pokud čtete tento článek, nejspíše nepatříte mezi uživatele, které chce tento kurz oslovit, ale je možné, že znáte někoho, kdo s počítačem nikdy nepracoval a chtěl by se to naučit. Jak jistě víte, v dnešní době je znalost alespoň základů práce s počítačem nezbytností. Počítače nám dokáží značně zjednodušit život a to ať už na něm pracujete, komunikujete s přáteli, nebo si jenom čtete zprávy. Sám už jsem jednoho člověka úspěšně naučil pracovat s počítačem a internetem a z vlastní zkušenosti vím, že může trvat poměrně dlouho, než se váš žák osamostatní  a nepotřebuje radit při každém drobném problému.

Základy práce s počítačem není tak těžké jak se na první pohled zdá. Základy práce s počítačem není tak těžké pochopit jak se na první pohled zdá.

Základy práce s počítačem pro začátečníky

Naštěstí na internetu existuje výukový software, který je zaměřen na začínající uživatele a podrobně jim popíše všechny základní činnosti, které by měl uživatel počítače znát. V kurzu se uživatel dozví naprosté základy práce s počítačem, například jak jej zapnout, ovládat klávesnici a myš a orientovat se v ploše, uživatel se také naučí náročnější činnosti jako jak se připojit k internetu, odeslat e-mail či základy práce s kancelářským balíkem MS Office. Kurz je vyučován na uživatelském prostředí operačního systému Windows 7.

Technické detaily

Hlavní výhodou tohoto programu je, že je kompletně namluven v češtině a s českými popisky. Jednotlivé lekce navíc obsahují animace, které názorně předvádějí probíranou problematiku. Celý kurz je naprosto zdarma a volně ke stažení.  Jeho jedinou nevýhodou aleje, že jej můžete spustit pouze na procesorech značky Intel. Ke spuštění kurzu budete potřebovat program Flash player a WinZip. Po rozbalení archivu stačí jen spustit soubor start.exe a kurz se spustí. Program je dostupný ve třech variantách: pro začátečníky, podnikatele a učitele.

začínáme s počítačem

Autor příspěvku: admin

5 komentářů: „Základy práce s počítačem – kurz pro začínající uživatele

  […] balík Office a jaké programy obsahuje, ale pokud to nevíte může vám pomoct tento článek: Práce s počítačem pro úplné začátečníky. Kancelářské balíky Office a Open Office jsou nejběžnějšími kancelářskými pro […]

  eva

  (25.3.2014 - 9:22)

  Ráda bych se zapojila do kurzu,protože s počítačem mám málo zkušeností a potřebuji to pro svo práci.

   admin

   (25.3.2014 - 11:57)

   Dobrý den
   Provozovatel stránek nejspíše změnil odkaz stránky, ale už by to mělo být v pořádku. Program s kurzem stačí jen nainstalovat a měl by fungovat. Snad vám bude užitečný. S pozdravem administrátor.

  Pavel

  (19.2.2017 - 12:16)

  Rád pbych se přidal do spolu práce

  Řepa Richard

  (8.5.2019 - 7:34)

  Dobrý den chtěl bych se naučit pracovat s notebookem ale jsem začátečník který si ho koupil ale co dál díky za radu a pomoc

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.