jak na zdobení dortů

Zdobení dortů – rady, tipy a inspirace

Zdobení dortů je bezpochyby kreativní technikou, u které se můžete opravdu vyřádit, protože dorty mohou oplývat neskutečným množstvím tvarů, chutí a barev. Jediné, co u tohoto krásného cukrářského řemesla potřebujete, je troška fantazie a šikovné ruce. V tomto článku jsem pro vás připravil jeden výukový kurz a několik zajímavých odkazů na stránky s tímto tématem. Chcete-li někomu udělat radost a upéct pro něj krásný dort, nebo si jen pro radost vytvořit zajímavý dezert, můžete se inspirovat.

 

Bezplatný kurz zdobení dortů

Na internetu je spousta nabídek na účast v cukrářských kurzech a kurzů zdobení dortů je také dostatek. Bohužel je ale nutné se na tyto kurzy dostavit osobně, což může být docela nákladné. Proto je pro začátek lepší učit se z knih nebo využít informace z internetu.

Krásně zdobené dorty
S trochou zručnosti budete po kurzu paní Zdeny umět upéct i tyto dorty.

 

Zdobením dortů se také zabývá jeden videokurz, který je z repertoáru Kurzů pro radost. Jako u všech jejich kurzů jsou první tři lekce bezplatné a naučí vás základy a drobné vychytávky jako například tvorbu marcipánových růžiček. Pokud se vám kurz zalíbí, máte poté možnost si zaplatit prémiovou část. Výhodou tohoto a všech ostatních kurzů je, že dostanete bezplatně informace od profesionálů, za které byste většinou museli zaplatit. Tímto kurzem vás provede lektorka Zdeňka Michnová.

 

Kliknutím níže přehrajete úvodní video, pro vstup do kurzu je potřeba bezplatná registrace.

Kurz zdobení dortů

Návody, tipy a videa

Krom kurzů lze samozřejmě najít spoustu inspirace i na tematických webových stránkách.

Obecný úvod do pečení dortů by mohl poskytnout tento čtyřdílný seriál na stránkách magazín vaření.cz. Jednotlivé články se týkají přípravy těsta, pečení, plnění a zdobení dortů. Jestliže již víte, jak se dorty pečou, můžeme přejít k samotnému zdobení. Začneme krátkým článkem, ve kterém najdete hned 5 způsobů, jak originálně a vkusně ozdobit dort, článek je na stránce proženy.cz. Vytvořené dorty jsou opravdu nádherné a už při pohledu na ně se sbíhají sliny. Ze stejného portálu jsou také další tři návody, které vypadají naprosto dokonale, přesvědčit se můžete tady.

 

Pár zajímavých ukázek můžete také zhlédnout v tomto záznamu z pořadu Dobré ráno.

Také jsem našel blog, ve kterém je spousta receptů a zvláště první dva recepty na šnečí dort a kamion vypadají bezvadně. Mrkněte na pečení s láskou.cz

Na závěr jsem pro vás připravil galerii originálních dortů, které by vás mohly inspirovat 🙂

[dreamwork cats=6]

Znáte zajímavou stránku o pečení dortů, nebo máte vlastní recept? Pak se o něj můžete podělit v komentářích.

Autor příspěvku: admin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.